Сімейний лікар виписує е-направлення на медичну послугу без прив’язки до закладу, де її можна отримати

Твердження про те, що лікарі видають електронні направлення на ту чи іншу медичну послугу, орієнтуючись на певний лікувальний заклад, – хибне. На цьому наголошують у Національній службі здоров’я України та додають: лікар направляє на конкретне дослідження/консультацію, а не в чітко визначену медустанову. Пацієнт може обрати лікарню на власний розсуд, головне – щоби вона мала договір із НСЗУ на відповідний сервісний пакет.

Власне, щоби здати певні різновиди аналізів або проконсультуватися з вузькопрофільним фахівцем вторинного/третинного рівня медичної допомоги, людині треба знайти заклад, що надає послуги за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах», а також попередньо пересвідчитися, чи наявне/справне потрібне обладнання і, звісно, коли приймає необхідний лікар-спеціаліст.

Якщо, наприклад, ідеться про потребу в реабілітації, то слушно з е-направленням звернутися в ту медустанову, де чинні пакети «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» або «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».