Національний інститут раку вже багато десятиріч стоїть на сторожі здоров’я пацієнтів із цією патологією, та з року в рік проводить БЕЗКОШТОВНІ консультації населення України, з метою раннього виявлення чи спростування цього грізного захворювання.

За останню декаду стався справжній прорив у лікуванні генералізованої форми меланоми, що значно підвищило шанси на життя у даної частини пацієнтів.

Проте, суспільство, на фоні навколишніх подій, забуває головний постулат: ЧИМ РАНІШЕ БУДЕ ВИЯВЛЕНО ОНКОЛОГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ТИМ БІЛЬШЕ ШАНСІВ ПОДОЛАТИ ЙОГО.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СВОЮ ШКІРУ САМОСТІЙНО:
✔ Огляньте повністю ваше тіло, оскільки РАК та МЕЛАНОМА шкіри іноді можуть виникати на частинах тіла, не схильних до впливу сонця, наприклад – підошви ніг, між пальцями рук та ніг, під нігтями.
✔ Роздягайтесь повністю і переконайтеся, що при огляді у вас гарне освітлення.
✔ Використовуйте дзеркало, щоб перевірити важко доступні місця такі як спина і шкіра голови, або попросіть члена сім’ї, партнера або друга, щоб допоміг перевірити дані ділянки.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ:

Існують три основні та найпоширеніші типи злоякісних новоутвореннь шкіри: меланома, базальноклітинний рак та плоскоклітинний рак.

Ось кілька змін, на які слід звернути увагу, перевіряючи шкіру на наявність ознак будь-якого із цих захворювань:
✔ Поява нових родимок.
✔ Родимки, що збільшуються в розмірах.
✔ Контур родимки, який став «зубчастим».
✔ Плями на шкірі, які змінюють колір від коричневого до чорного або похідні кольори.
✔ Пляма, яка «підіймається» над шкірою.
✔ Поверхня родимки стає шорсткою, лускатою або виразкується.
✔ Родимки, які сверблять.
✔ Родимки, які кровоточать.
✔ Родимки, які зовні відрізняються від інших.

Наявність цих ознак дає привід розглядати пухлину, як підозрілу, щодо її можливої злоякісності та необхідність звернення до спеціаліста.

Чекаємо Вас на консультацію за адресою: Київ, вул.Юлії Здановської, 33/43, поліклініка, кабінети № 604 та 607