Щороку в усьому світі наприкінці квітня проводиться тиждень імунізації. Цей захід – не лише своєрідне нагадування про визначальну рятівну роль вакцинації для здоров’я та життя людства, а й, звісно ж, заклик кожного з нас до дії.

Імунізація – найбільш ефективний спосіб захистити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх негативних наслідків. Тож дотримання Національного календаря щеплень має бути пріоритетом для всіх: і дорослих, і малих. Пропуски/відтермінування/ігнорування планової та профілактичної вакцинації несе велику загрозу, провокуючи спалахи серйозних інфекцій і недуг.

Зокрема, в Україні всі діти мають бути щеплені проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини від цих хвороб безоплатні, як і сама процедура щеплення.

Дорослим людям теж варто пам’ятати про періодичне зміцнення імунної системи. Насамперед треба щодесять років щеплюватися від дифтерії та правця, адже дія вакцин проти названих захворювань лімітована, і якщо захист не посилювати, то в скрутний момент організм не зможе дати відсіч цим складним недугам.

Бережіть себе! Тримайте власний імунітет на високому рівні – вакцинуйтеся!